02,12,2023

Qindra goditje tjera të tërmetit në Japoni

Must Read

japan-780x439

Qindra dridhje tjera kanë ndodhur në jug të Japonisë pas tërmetit të madh me magnitudë 6.4 që goditi vendin të enjten e kaluar.

Tronditjet e tërmetit ishin aq të forta sa kanë shkaktuar dridhjen e ndërtesave të larta.

Numri i përgjithshëm i të vdekurve nga tërmeti në Japoni është më shumë se 40, tetë persona mbeten të zhdukur dhe 1 mijë janë plagosur, raporton Reuters.

Mbi 30 mijë ekipe të shpëtimit janë duke gërmuar nën baltën e shtëpive të dëmtuara.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img