21,02,2024

Qeveria heq demarkacionin nga agjenda

Must Read

Qeveria e Kosovës do të mbajë nesër mbledhjen e 100 me radhë në këtë mandat.

Ajo do të duhej të mbahej të mërkurën e 13 korrikut, por e kishte shtyrë. Në të ishte paraparë që pika e dytë e rendit të ditës të jetë shqyrtimi i Projektligjit për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Malit të Zi. Koha.net kishte siguruar agjendën.

E nga burime të sigurta brenda Qeverisë së Kosovës, portali merr vesh se nesër nuk do të diskutohet në Qeveri për demarkacionin, pas miratimit të të cilës do të kalonte në Kuvendin e Kosovës për ratifikim.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img