04,06,2023

“Qeveri mos na largoni nga puna”

Must Read

unnamed (2)

Punëtorët e KEDS-it kanë filluar protestën para Qeverisë së Kosovës, ku po kërkojnë nga kjo e fundit që të zbatojë marrëveshjen e përgjithshme kolektive.

Ata po këkrojnë të ndalet presioni ndaj punëtorëve dhe vazhdimin e mbikëqyrjes së kontratës testuese të privatizimit të KEDS-it për t’i ruajtur të gjitha vendet e punës./KP

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img