18,06,2024

Putin takohet me Vuçiqin, ka një mesazh të fortë për Kosovën

Must Read

Aleksandar Vuçiq është takuar sot në Pekin me presidentin rus, Vladimir Putin kurse tema kryesore e bisedës ishte Kosova.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot në Pekin me presidentin rus, Vladimir Putin kurse tema kryesore e bisedës ishte Kosova.

“Kurir” ka njoftuar se Vuçiq dhe Putin kanë biseduar për Kosovën ku presidenti serb është ankuar sipas tij për “veprimet e pabesueshme të Prishtinës”, derisa ka diskutuar me kreun rus edhe për samitin e ardhshëm në Berlin, transmeton lajmi.net.

Putin i është përgjigjur Vuçiqit duke thënë se: “Rusia ndjek me vëmendje zhvillimet në Kosovë dhe i ofron mbështetje Serbisë”.

Putin po ashtu i ka thënë Vuçiqit se është i kënaqur me bashkëpunimin e tyre ekonomik dhe e falënderoi sërish për pritjen gjatë vizitës së fundit në Beograd. /Lajmi.net/


- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img