08,12,2023

Putin për Erdoganin: Nëse dikush vendos të fundoset, askush nuk mund ta shpëtojë atë!

Must Read

putin_2836730b

jatë sesionit të tij vjetor pyetje dhe përgjigje, presidenti rus Vladimir Putin dha një përgjigjje të pacipë.

I pyetur nga një 12-vjeçar nëse ai do të shpëtojë presidentin e Ukrainës Petro Poroshenko ose presidentin turk Recep Tajip Erdogan nëse ata do të ishin duke u fundosur, Putini u përgjigj prerë dhe në mënyrë brutale, transmeton koalb.com.

“Nëse dikush vendos të fundoset, askush nuk mund të shpëtojë ata”, ishte përgjigjja e Putinit.

Separatistët pro-rusë të mbështetur nga Rusia akutualisht janë angazhuar në një luftë civile kundër Ukrainës, ndërsa The Telegraph e ka përshkruar Poroshenkon si ‘rivalin kryesor’ të Putinit.

Në anën tjetër, marrëdhëniet mes Putinit dhe Erdoganit janë përkeqësuar që nga moment kur Turqia rrëzoi avionin ushtarak rus në nëntor të vitit të kaluar. /Koalb.com/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img