25,05,2024

Protesta kundër marrëveshjes për emrin e Maqedonisë

Must Read

Në Athinë dhe Selanik, sot janë mbajtur protesta kundër marrëveshjeve që Athina dhe Shkupi arritën muajin e kaluar për emrin e ri të Maqedonisë.
Për shkak të tubimeve para ndërtesës së parlamentit në kryeqytetin grek dhe sheshin Aristotel në portin verior të Greqisë, rrugët kyçe janë bllokuar në të dy qytetet, njofton gazeta “Kathimerini”.
“Ne protestojmë që ta mbrojmë Greqinë tonë, Maqedoninë, historinë, sovranitetin kombëtar, Kushtetutën dhe demokracinë”, bëjnë thirrje organizatorët.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia kap shoferët me dronë në vijë të plotë, 200 euro gjobë dhe heqje e patentë-shoferit për 3 muaj

Policia ka njoftuar se në rrugën magjistrale Ferizaj-Viti, saktësisht në fshatin Gërlicë të Ferizajt ka ndaluar dy shoferë, njëri...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img