04,06,2023

“Protesta e 14 majit, përcaktuese e zgjedhjeve”

Must Read

tash-protesta-1

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, si organizatore e vetme e protestës se paralajmëruar për 14 maj synon qe të detyrojë Qeverinë Mustafa të dorëhiqet dhe në këtë formë vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme.

Mirëpo, njohësit e çështjeve politike thonë se është vështirë që vendi të shkojë në zgjedhje në kohën kur opozita organizon protesta mesatarisht një herë në dy muaj.

Përkundër kësaj, sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Blerim Kuçi, thotë se protesta do të jetë masive. Ai ka ftuar edhe dy partitë tjera Vetëvendosje dhe Nismën qoftë në cilësinë e bashkorganizatores ose në forma tjera t’i bashkohen protestës së 14 majit.

Për me shumë ndiqeni videon:[youtube https://www.youtube.com/watch?v=31F5pm3MvLU?feature=oembed]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img