28,05,2024

Profesori i anglishtes masakrohet në mes të rrugës

Must Read

Siddique-780x439

Një profesor universitar është vrarë me armë të ftohta në Bangladesh, në një sulm për të cilin policia thotë se ishte i ngjashëm me një numër të vrasjeve të blogerëve laikë dhe aktivistëve ateistë që kanë ndodhur muajve të kaluar në këtë vend.

Rezaul Karim Siddique, 58-vjeçar, ishte profesor i anglishtes në një universitet në perëndim të Bangladeshit.

Ai ishte sulmuar me thika dhe hanxharë nga disa persona të paidentifikuar, pasi kishte dalë nga shtëpia e tij për të shkuar në universitet.

Ai kishte qenë i përfshirë në disa programe kulturore dhe kishte hapur një shkollë në Bagmara, ish-bastion i grupit ekstremist islamik, Jamayetul Mujahideen Bangladesh.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img