29,09,2023

Presidentja e Kroacisë ka konfirmuar pjesëmarrjen në ceremoninë e inaugurimit të Thaçit President

Must Read

kolinda-grabar-kitarovic-780x439

Këshilltari i presidentit Thaçi, Adri Nurellari, thotë se do të ketë shumë mysafir dhe delegacione qe do të vinë nga mbarë bota në ceremoninë inauguruese të zgjedhjes se Thaçit president.

Sipas tij, tashmë të konfirmuar janë presidentja e Krocisë dhe ai i Shqipërisë.

“Presidentja e Kroacisë, do të jetë poashtu ai nga Shqipëria si dhe do të vinë do të vinë përfaqësues nga të gjitha anët e botës nivele të ndryshme”, ka thënë Nurellari në emisionin Politikë në Tribuna Channel

Nurellari ka treguar se kjo ceremoni e cila do të zhvillohet ditën e premte do të zgjasë 50 minuta.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img