15,06,2024

Presidenti: Unë nuk bëjë pazare me territorin e Kosovës

Must Read

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka hedhur poshtë mundësinë e shkëmbimit të territoreve me Serbinë.

Ai në një intervistë të dhënë për agjencinë e lajmeve DPA, ka thënë asnjëherë nuk do të pajtohej me një opsion të tillë.

“Kurrë nuk do të pajtohem me shkëmbim territorial. Unë nuk bëj pazare me pjesë të territorit të Kosovës”, raportohet të ketë thënë Thaçi.

Ai para Samtit për Ballkanin Perëndimor në Berlin, ka mbrojtur idenë për “korrigjim të kufirit” dhe të integrimit të disa pjesëve shqiptare të banuara nga komuniteti serb brenda territorit të Kosovës.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img