04,06,2023

Presidenca e Shqipërisë nuk dëshiron ta dekorojë Fadil Hoxhën (Video)

Must Read

fadil-hoxha-e1460919587227-780x439

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, nuk do ta dekorojë ish-drejtuesin komunist në Kosovë, Fadil Hoxhën.

Kërkesa për dekorimin e Hoxhës fillimisht erdhi nga shoqata e Veteranëve të Lëvizjes Antifashiste Nacionalçlirimtare. Ajo u përkrah edhe nga tetë akademikë kosovarë.

Akademikët nënshkruan një dokument më të cilin i kërkohej Nishanit që Hoxha të shpallet “Nderi i Kombit”.

Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës, është distancuar nga kjo kërkesë. /Klan Kosova/

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=qeKrhxXfwJ8?feature=oembed]
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img