25,06,2024

Policia maqedonase plagos shqiptarin që po transportonte emigrantë

Must Read

Dramë e vërtetë ka ndodhur në autostradën Veles – Shkup, gjatë ndjekjes nga policia të një makine që po transportonte refugjatë.

Një patrullë policie nga Negotina pas dyshimeve paraprake është vënë në ndjekje të dy makinave, me ç’rast ka arritur që ta ndalojë njërën prej tyre të tipit “Mercedes”, në të cilën ishin 38 vjeçari Memedi.S nga Shkupi dhe bashkudhëtari Shaqiri.B.

Por, siç transmeton ina, policia në ndjekje të makinës së dytë, që ishte me targa zvicerane, ka shtënë me armë zjarri në drejtim të saj, duke plagosur njërin prej drejtuesve të makinës. Pas ndjekjes së tyre ata rreth orës 18.40 janë ndaluar në afërsi të Ilindenit në Shkup dhe bëhet fjalë për Abdula.F dhe Zejnel Z, nga Shkupi. Ata dyshohet se po transportonin emigrantë. Nga ana tjetër kanë pasuar reagime të ashpra në rrjetet sociale, se si mundet që policia të shtijë me armë në drejtim të makinës, duke rrezikuar jetë, pavarësisht se a bëhet fjalë për trafikantë. Njëri nga të plagosurit është dërguar në Spitalin e Shkupit.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img