18,06,2024

Policia liron prona të uzurpuara në Shkabaj

Must Read

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot në fshatin Shkabaj në Prishtinë kanë realizuar planin operativ “Uzurpimet 3”, për të liruar pronat e uzurpuara.

Në njoftim të Policisë thuhet se ky plan është ndërmarrë në vazhdën e angazhimeve për lirimin e pronave të uzurpuara, konkretisht në funksion të realizimit-zbatimit të Urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prishtinë për sekuestrimin e përkohshëm të pronës së uzurpuar në fshatin Shkabaj në Prishtinë.

“Gjatë realizimit të urdhëresës nuk është paraqitur ndonjë pengesë, përderisa objektet e sekuestruara janë shenjëzuar me njoftimin se janë nën mbikëqyrjen e policisë”, thuhet më tej në njoftim të Policisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img