04,03,2024

Policia konfiskon 50 kg substancë narkotike në Podujevë

Must Read

Sipas një komunikate të Policisë së Kosovës në këtë gjatë kontrollimit të veturave është ndaluar një veturë me targa vendore të cilën e ngiste personi mashkull K-Shqiptar.

“ Pas kontrollit të veturës janë gjetur tri valixhe dhe dy thasë najloni të zi me 45 paketime të cilat ishin të mbushur me substancë të dyshuar narkotike marihuanë, me sasi rreth 50 kg”.

“Më pas është  arrestuar edhe një shtetas mashkull nga Shqipëria i cili dyshohet se është i përshirë në këtë rast”.

“ Është konfiskuar substanca e lartcekur, katër telefona mobilë dhe vetura Audi me targa vendore me të cilën është kryer transporti i mariuhanës”, thuhet në komunikatë.

Personat e arrestuar sipas policisë janë: A. B. lindur me 1975 m/sh/k,  E. C. lindur me 1967                       m/sh/k.

Me vendim të prokurorit kompetent të dyshuarve u është caktuar masa e ndalimit pre 48 orëve./ lajmi.net

image-0-02-05-5b61154bbc61ea2bb5526233f40d1a52622b6db7e646ecc014802dc041932185-v

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img