04,03,2024

Policia greke, ofensivë për gjetjen e shqiptarit që dogji flamurin helen

Must Read

Skerdi Berti Avduli, rezulton si shqiptari më i kërkuar në Greqi. Në datën 17 nëntor, së bashku me disa bashkëkombës të tjerë të maskuar, kanë djegur në qendër të Athinës flamurin grek.

Të gjithë skenën në fjalë ata e kanë fotografuar dhe e kanë shpërndarë në rrjetet sociale, ku kanë shkruar: “Vdekje Greqisë”!.

Kaq ka mjaftuar që autoritetet e sigurisë ta shpallin në kërkim të riun shqiptar, i cili akuzohet për nxitje të urrejtjes etnike”.

Për kapjen e të riut shqiptar që jeton në Athinë, janë angazhuar edhe forcat e shërbimeve inteligjente greke, të cilët ende nuk kanë rënë në gjurmët e tij.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img