21,04,2024

Pesë ditët e ardhshme mot me diell e vranësira të pjesshme

Must Read

Moti

Mot me diell dhe vranësira të pjesshme do të na shoqërojë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës, si pasojë e depërtimit të masave të freskëta pasditen e së martës do të ketë ulje të temperaturave në dy vlerat ekstreme, transmeton Klan Kosova.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 2-7 gradë Celsius kurse maksimalet e ditës do të lëvizin nga 17 deri 27 gradë Celsius.

Temperatura të larta do të ketë vetëm ditën e hënë dhe më tej do të ulen në mënyrë graduale.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-11m/s.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img