21,02,2024

Përleshje të rënda pas armëpushimit në Aleppo

Must Read

Armëpushimi humanitar u paralajmëruar javën e kaluar nga Rusia.

Kjo e fundit ka zhvilluar sulme ajrore të vazhdueshme në mbrojtje të qeverisë së Sirisë.

Megjithatë, ka shqetësime që ndihmesat humanitare nuk kanë arritur në qytet gjatë armëpushimit.

Sipas disa raportimeve një sulm ajror ka goditur pjesën jug-perëndimore të qytetit ditën e shtunë, përderisa përleshjet në mes të luftëtarëve rebel dhe ushtrisë së qeverisë janë intensifikuar në lindje të Aleppo-s. /kk/

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img