25,05,2024

Përleshje mes azilkërkuesit shqiptar dhe ukrainas

Must Read

perleshje

Natën e së enjtes ka ndodhur një zënkë mes azilkërkuesve në kampin e refugjatëve të Ingolstädter. Filimisht ngjarja ka filluar me konflikt verbal mes një 18 vjeçari shqiptar dhe 22 vjeçari ukrainas, ku më pas ky i fundit tentoi ti bjerë me sende të forta në kokë shqiptarit. Por fatmirësisht nuk arriti, shkruan brenessel.com, përcjell botasot.info.
Megjithatë pas tentativës së dështuar të 22 vjeçarit, shqiptari nuk qëndroi pas, por mori një send metalik 60 cm të gjatë duke e goditur në kokë dhe buzë ukrainasin, duke e plagosur lehtë.
Të dy janë arrestuar dhe akuzohen për plagosje.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img