21,02,2024

Përkujtohet Shaban Viqa-Baci

Must Read
Në Greme të Komunës së Ferizajt, të dielën, me rastin e 7-vjetorit të vdekjes së Shaban Viqës-Bacit u bënë homazhe në nderim të jetës dhe veprës së luftëtarit të tri luftërave të ushtrive çlirimtare, raporton Epoka e re.
Të pranishëm, përpos familjarëve, ishin edhe shokë e bashkëluftëtare të Bacit, të cilët kishin ardhur për ta nderuar në 7-vjetorin e ndarjes nga jeta.
I pranishëm ishte edhe kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës, Jonuz Musliu.
Kujtime në nderim të figurës së Shaban Viqës-Bacit evokuan shokët Jonuz Musliu, Ali Reshani dhe në emër të familjes, vëllai i Bacit, Nazmi Viqa.
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë, në dalje të fshatit Babush, Rastin...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img