29,05,2024

Përkujtohen viktimat e komunikacionit rrugor

Must Read

aksident1

Me disa aktivitete në kryeqytet, sot shënohet Dita vendore e përkujtimit të viktimave të komunikacionit rrugor.

Aktivitete do të ketë afër Hotel Grand, përballë Pallatit të Rinisë dhe përballë Hotel Sirius, duke filluar nga ora 12:00.

Ndryshe, në vitin 2014, si pasojë e aksidenteve në komunikacion kanë vdekur 103 persona, ndërsa në vitin 2015 nga aksidentet kanë vdekur 105 persona./KosovaPress/

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img