22,04,2024

Përfundon takimi në Shtëpinë e Bardhë, Obama: Bisedë e shkëlqyer (Video/Foto)

Must Read

Trump tha se takimi ka zgjatur më shumë seç ka qenë e paraparë dhe se është diskutuar për “shumë situata, përfshirë edhe disa vështirësi”.

Ai tha se takimi me Obamën ka qenë “nder i madh” dhe se pret takime të tjera me të në të ardhmen.

Takimi në Dhomën Ovale të Shtëpisë së Bardhë ka zgjatur më shumë se një orë, shkruan lajmi.net.

Trumpi në Uashington ka fluturuar nga Nju Jorku me aeroplanin e tij privat dhe ka aterruar në Aeroportin kombëtar, Reagan.

Derisa Trump takohej me Obamën, gruaja e tij, Melania, është takuar me Zonjën e Parë, Michelle.

Më pas, Trump do të shkojë në Capitol Hill.

Trump zyrtarisht e merr detyrën më 20 janar të vitit 2017. /Lajmi.net/

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img