03,12,2023

Përfundon protesta, rrugët e Shkupit të boshatisura

Must Read

10871088108610901077108910901087108810771076107410831072107610722-e1460664942742-690x380

Protestat e mbajtura sonte në rrugët e kryeqytetit kanë përfunduar.

Edhe protestuesit që u nisën para ndërtesës së qeverisë tashmë janë shpërndarë nga policia speciale dhe të gjithë janë nisur nëpër shtëpitë e tyre, njofton Zhurnal.

Rrugët e kryeqytetit për momentin janë të boshatisura derisa vërehet vetëm prezenca e policisë e cila është kujdesur që situata të mos eskalojë. Pas marshimit të protestuesve para ndërtesës së qeverisë, disa protestues kanë sulmuar zyrat e javores ”Republika”./Zhurnal.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img