27,02,2024

Peja dhe Luboteni në finale të Kupës së FVK-së

Must Read
Në Qendrën e Rinisë dhe të sportit në Pristhinë, janë zhvillua ndeshjet Gjysmë finale të Kupës së Federatës së Voljebollit të Kosovës. Finalistw janw, Peja dhe Luboteni.Në ndeshjen e parë gjysëm finale që u zhvillua ndërmjet Pejës dhe Prishtina Voley, adhuruesit e volejbollit patën rastin të shohin një takim tejet dramatik dhe të paqartë deri në fund. Ndonëse ishin në epërsi volejbollsitët prishtinas 2:0, ata nuk qëndruan deri në fund. Volejbollstët e Pejës i fituan tre sete radhazi dhe e fituan tërë takimin me rezultat 3:2. Me këtë fitore, Peja u kualifikua për në finale.
Në ndeshjen e dytë, volejbollsitët e Lubotenit dëshmuan se në këtë edicion garish janë ekipi më cilësorë. Ata shënuan fitore në përballje ndaj Drenica&R.Rukolli me rezultat 3:0. Vetëm seti I dytë ishte I barabartë, ku volejbollistët e Lubotinit shënuan fitore të ngushtë me rezultat 28:26, pastaj në setin e fundit e fituan setin vendimtar 25:15 dhe tërë takimin 3:0.
PEJA – PRISHTINA VOLEY 3:2 (26:28, 22:25, 25:9, 25:12, 15:11).
DRENICA R&RUKOL I – LUBOTENI 0:3 (14:25, 26:28, 15:25)
Kështu në finale të Kupës së Federatës së Volejbollit të Kosovës, të dielën, më 20 nëntor nga ora 16,00, në Pallatin e sportit “1 tetori” në Prishtinë luajnë, Peja dhe Luboteni./sportrks.com
- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img