19,04,2024

PDK deklarohet kundër buxhetit të vitit 2017, akuzojnë ministrin Hoti për shpërfillje

Must Read
Kadri Veseli dhe Isa Mustafa

Ai në emisionin “Ora e Fundit” në Klan Kosova ka theksuar se ky buxhet nuk do ta zhvilloj Kosovën.

“Unë jam kundër këtij buxheti. Ky buxhet nuk është në rregull dhe do t’I sjellë telashe Kosovës”, tha ai.

Sipas tij, ky buxhet do të jetë vështirë i implementueshëm.

“Shifrat janë fiktive”, ka theksuar ai, duke shtuar se paratë nga AKP nuk mund të bëhet pa u ndryshu ligji.

“Avdullah Hoti as që ka dashur të dëgjoj për këshillat tona dhe e ka propozuar këtë buxhet”, tha ai.

Projektligji për Buxhetin e vitit 2017 “dridh” koalicionin qeverisës, PDK e pakënaqur

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj dhe Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkruajnë Memorandum për bashkëpunim në Zhvillimin Rajonal

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, dhe ministri i Ministrisë të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img