26,05,2024

Pakistani ngrit komision të lartë pas skandalit të “Panama Papers”

Must Read

7d430345-3d93-49a2-a753-5c2f241d2f95-690x380 (1)

Kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif, e ka ngritur një komison të nivelit të lartë të kryesuar nga një gjykatës i pensionuar në Gjykatën e Lartë, për të hetuar dyshimet se familja e tij ka lidhje me kompanitë offshore.

Opozita në Pakistan ka bërë thirrje për një hetim më të detajuar pas zbulimit të skandalit “Panama Papers”, transmeton Klan Kosova.

Të hënën një nga djemtë e Sharif, kishte thënë se të gjitha bizeneset familjarë janë legale dhe që ata nuk kanë bërë asgjë gabim.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img