21,02,2024

Pajaziti: Mos ta politizojmë rastin Dehari

Must Read
Zenun Pajaziti

“I shpreh ngushëllime familjes Dehari, përkujtojmë se kjo familje është patriotike është tragjedi kjo që i ka ndodhë kësaj familje dhe një dhimbje e madhe për të gjithë qytetarët. Ne kërkojmë nga Ministria e Drejtësisë që të dalin sa më shpejt me të dhënat provat argumentet dhe përfundimisht të sqarohen rrethanat e kësaj vdekje. Duhet të përmbahemi nga deklaratat rreth kësaj çështje nuk do t’i ndihmonim as familjes nëse ne e politizojmë dhe bëjmë anime politike, unë kërkoj edhe nga institucionet tjera që mund të ndihmojnë ato të drejtësisë”, ka thënë Pajaziti.

Tutje ai ka shtuar se nuk duhet që politikisht të ndikojnë në sqarimin e këtij rasti e as në procedurat gjyqësore. /Lajmi.net

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img