30,09,2023

Njëri prej sulmuesve të Brukselit punonte në Parlamentin Evropian

Must Read

sulmuesi

Një nga personat që kryen sulmet në Bruksel disa kohë më parë kishte punuar si pastrues në objektin e Parlamentit Evropian.

Najim Laachraoui i cili është një ndër sulmuesit në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit, gjatë muajve të verës në vitet 2009 dhe 2010 kishte punuar si pastrues në Parlamentin Evropian.

Kryesministri belg, Charles Michel, i ka mohuar fjalët se shteti i tij ka dështuar në luftën kundër terrorizmit, transmeton Klan Kosova.

Por Michel ka thënë se çdo autoritet në Belgjikë duhe ta mbajë një pjesë të fajit për sulmet e 22 marsit.

Sulmet e muajit të kaluar në kryeqytetin evropian lanë të vdekur 32 persona. Përgjegjësinë pas këtij sulmi e kanë mbajtur grupi i ashtuquajtur Shteti Islamik.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img