23,04,2024

Nesër mblidhet Kryesia e LDK-së, diskuton për ndryshimet në Qeveri

Must Read

LDK

Çështja e plotësimit të emrave të ministrave të lënë bosh pas largimit të Hashim Thaçit nga Qeveria, tashmë ka ardhur në rend dite. Për këtë temë pritet ,të mbledhet Lidhja Demokratike e Kosovës e cila do të diskutojë për këto ndryshime.
Tema e ndryshimeve në Qeveria është aktuale tash e disa javë. Kryeministri Isa Mustafa para pak ditësh ka thënë se kjo cështje do të përmbyllet pas kthimit të Kreut të PDK’së Kadri Veseli nga Amerika. Ndërkohë sot gjatë ditës është mbledhur edhe Partia Demokratike e Kosovës në një mbledhje të drejtuar nga Veseli.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img