29,09,2023

Në Skenderaj dhe Vushtrri policia konfiskon dy pistoleta

Must Read

pistoleta

Në dy lokacione të ndryshme në Vushtrri dhe në Skenderaj Policia ka konfiskuar dy armë të llojit pistoletë.

Siç raporton policia rasti i parë është regjistruar në zonën e stacionit policor në Vushtrri, në një rast të raportuar ‘lëndim trupor’, ku dy persona kishin pësuar lëndime.

“Policia ka identifikuar dy persona të dyshuar të përfshirë në rast: S. F. 29 vjeçar, dhe B. F. 20 vjeçar, ku përveç arrestimit të dy të dyshuarve tek të njëjtit Policia ka konfiskuar edhe një pistoletë, për të cilën nuk posedonte leje për armëmbajtje. Ndaj dy të dyshuarve të S. F. dhe B. F. të përfshirë në rastin ‘lëndim trupor’ u është caktuar masa e ndalimit policor, si dhe ndaj të njëjtëve është iniciuar edhe procedurë për ‘mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim i paautorizuar i armës, përdorim i armës apo mjetit e rrezikshëm’”, thuhet në raportin e policisë.

Ndërsa rasti i dytë është regjistruar në zonën e stacionit policor në Skenderaj, ku zyrtarët policorë gjatë kontrollit të një automjeti te personi i dyshuar N. G. 45 vjeçar, kanë konfiskuar një pistoletë për të cilën nuk posedonte leje për armëmbajtje.

Policia raporton se i dyshuari N. G. pas procedurave intervistuese është liruar për procedurë të rregullt, ku ndaj tij është iniciuar procedurë ‘mbajtje në pronësi, kontroll, ose posedim i paautorizuar i armës’.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img