22,06,2024

“Në PDK s’ka burra e gra të guximshme për kundërkandidat të Veselit”

Must Read

kadriveseli

Analisti kosovar, Bajrush Morina në një intervistë dhënë për emisionin Info Magazine në Klan Kosova, ka thënë se demokracia e Partisë Demokratike të Kosovës, është më shumë makijazh se e vërtetë dhe se zgjedhjet s’do të janë aspak reale, sepse një kryetar tashmë është në krye të këtij subjekti politik.

“Zgjedhjet në PDK do të jene një makijazh brenda kësaj partie ngaqë Kadri Veseli është kryetar ende pa përfunduar gara dhe ka qenë edhe në kohen e Hashim Thaçit. Ai ka qenë njeriu i dytë i partisë, e herë-herë njeriu më i fuqishëm në PDK.

Morina mendon se partia më e madhe në vend për nga votat, nuk ka anëtarë mjaftueshëm të guximshëm që të garojnë për pozitën e të parit të subjektit të cilit i takojnë.

“Ai do ta formalizojë zgjedhjen e tij mirëpo të gjithë e dinë që ai është kryetari i PDK-së dhe në PDK nuk ka burra e gra të guximshëm për t’i dalë kundërkandidat Veselit”,

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img