29,09,2023

Në Mitrovicë mbahet “Veprimi i Shpejtë 7”

Must Read

fsk-ushtrimi-edhe

Sot në Mitrovicë do të mbahet Ushtrimi  Fushor  “Veprimi i Shpejtë 7”.

 Ky ushtrim organizohet nga FSK dhe Komuna e Mitrovicës, ndërsa pjesëmarrës do të jenë edhe institucionet e  tjera si:  Policia e Kosovës, , Kryqi i Kuq, Shërbimi Mjekësor dhe Kombinati Trepça.

Qëllimi i organizmit të  këtij ushtrimi  është testimi i kapaciteteve operative në kontekst të planifikimit, koordinimit dhe menaxhimit të reagimit në situata emergjente,  duke filluar nga niveli lokal e deri tek  ai qendror, bën të ditur Komuna e Mitrovicës, transmeton Klan Kosova.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img