17,04,2024

Ndërron jetë oficeri i FKS-së Hiser Muja

Must Read

largea_unnamed1461429238-1900x700_c

Ministria për Forcën e Sigurisë së Kosovës, ka njoftuar sot se ka ndërruar jetë oficeri i FSK-së, kapter Hiser Muja, i cili aktualisht po kryente punën e zëvendëskomandantit të togut të mbështetjes në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë të gjithë pjesëtarët e FSK-së, MFSK-së dhe të gjithë miqtë, shokët dhe dashamirët se ka ndërruar jetë oficeri i FSK-së kapter Hiser MUJA. Aktualisht kapter Hiser Muja ka qenë duke kryer detyrën e zëvëndës komandantit të togut të mbështetjes në kazermën ‘’SKËNDERBEU’’ Ferizaj. Kapter Hiser Muja është I lindur në Prizren me 04.02.1970, Prizren, ku edhe ka qenë me vendbanim. Kapter Hiser MUJA ka qenë pjestarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut, pjesëtarë i Brigadës 125. Pas transformimit të UÇK-së në TMK kapter Hiser MUJA ka shërbyer në Zonën e Dytë Mbrojtëse në Brigadën 321”, thuhet në njoftim.

Muja ka qenë i martuar dhe ka pasur tre fëmijë, dy djem dhe një vajzë. Ka jetuar në qytetin e Prizrenit me vendbanim në lagjen “Alajdin Xhezairi”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img