21,02,2024

Mustafa takon ish-zëvendësin e tij, Thaçin

Must Read

isa-mustafa-hashim-thaci

Pas disa ndryshimeve të agjendës së tij, kryeministri i Kosovës ka vendosur që të takohet me ish-zëvendësin e tij, tashmë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Siç bën me dije zyra për media e kryeministrisë, Mustafa fillimisht do të vizitojë Universitetin “Hasan Prishtina”, gjegjësisht rektoratin në orën 09:30.

Më pas, në orën 10:10, mësohet se kreu i ekzekutivit do t’i shkojë në konak presidentit të ri të Kosovës, Hashim Thaçi.

Më tej, në orën 11:00, kryeministri Mustafa do të vizitojë Agjencinë e Kosovës për Pajisje dhe Produkte Medicinale (AKPPM).

Ndërsa në orën 14:00, kryeministri Isa Mustafa do të merr pjesë në ceremoninë e 8-vjetorit të miratimit të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, ceremoni e cila do të mbahet në Hotel Emerald.

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img