27,02,2024

Mustafa: Opozita e pengoi punën e Qeverisë

Must Read

qeveria-690x380

Kryeministri Isa Mustafa ka akuzuar Opozitën se e ka penguar Qeverinë për t`i kryer punët e saj.

Këto akuza, Mustafa ia drejtoi partive opozitare gjatë prezantimit të raportit të punës së ekzekutivit për vitin 2015 para kabinetit qeveritar.

Ai me këtë rast tha se kanë realziaur nga 85 deri në 95 përqind të planit qeveritar.

Shefi i Qeverisë ka thënë se veriu i Kosovës është integruar dhe do t`i realizojnë të gjitha premtimet e dhëna.

Poashtu, gjatë prezantimit të këtij raporti, Mustafa ka theksuar se shëndetësia ka shënuar përparime ndërsa, ka vlerësuar Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit si një sukses të madh, njofton Klan K.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img