17,04,2024

Mourinho beson se loja mbrojtëse do t’ia sjellë titullin Chelsea

Must Read

Portugezi e sheh favorit të padiskutueshëm ish skuadrën e tij, e cila sipas tij po mbrohet mirë, po luan shumë mbrojtje dhe po fiton me duke aplikuar lojë me kundërsulme.

“Chelsea janë një ekip shumë i mirë në mbrojtje. Ata mbrohen shumë mirë dhe me shumë lojtarë, dhe unë mendoj se në këtë situatë një ekip shumë mbrojtës fiton titullin me kundërsulme. Nuk mendoj se ata do ta lënë t’iu ikë vendi i parë, por futbolli është futboll”, ka deklaruar Jose Mourinho, përcjell lajmi.net.

Chelsea pas 24 ndeshjeve të zhvilluara, kryeson bindshëm në Premierligë me 59 pikë, nëntë më shumë se ndjekësi i parë, Tottenham.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img