22,06,2024

Mot i mirë gjatë pesë ditëve të ardhshme

Must Read

na-pret-mot-me-diell-dhe-i-ngroht-euml_hd-780x439

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, moti mbi vendin tonë gjatë pesë ditëve të ardhshme do të jenë të ngrohta dhe stabile.

“Vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik. Këto masa të cilat mbuluan vendin tonë ditë më parë do të jenë stabile edhe për këto pesë ditë të ardhshme të javës. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës pritet të lëvizin ndërmjet 20-24 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes, me shpejtësi 1-9m/s. Gjatë vikendit ka tendencë të ketë çrregullim të përkohshëm të motit dhe ulje të temperaturave maksimale, për shkak të fushave të ulëta barike dhe kushteve për reshje të shiut”, thuhet në njoftim.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img