11,12,2023

Molliqaj thotë se e di pse Haradiaj nuk hedhi gaz në Kuvend

Must Read

molliqaj-1

Dardan Molliqaj ka thënë se e di arsyen pse Ramush Haradinaj nuk ka hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës. Sipas sekretarit organizativ të Vetëvendosjes, Haradinaj këtë se ka bërë sepse ka menduar se atëherë nuk do të mund të bëhej kryeministër.

“E vërteta e mos hedhjes së gazit është e lidhur me dy gjëra. E para është që duhesh të ballafaqohesh, se sistemi na ndjek dhe na arreston dhe nuk kanë qenë gati të arrestohen për këtë. Dhe, e dyta është që kanë menduar se ata që hedhin gaz nuk do të bëhen kryeministër. Kjo është arsyeja”, ka deklaruar Molliqaj në televizionin publik.

Ka komentuar edhe deklaratën e Haradinajt se “nuk është për sporte të lehta”.

“Unë e di që ai i ka rënë filikaqës në Kuvend. Pra, qenka për sporte super të lehta dhe për sporte super të rënda – por ndërmjet nuk qenka”, është shprehur Molliqaj.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Paraburim prej 40 ditësh për “baronin e drogës” Gëzim Çela, i cili dje u arrestua në Ferizaj

Paraburgim ndaj G.Ç., i kërkuar nga Republika e Shqipërisë në bazë të urdhër arrestit ndërkombëtar për shkak të veprave...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img