29,09,2023

Mërgimtarët rrihen gjatë pritjeve në Merdare

Must Read

Disa mërgimtarë janë përfshirë në rrahje në pikën kufitare në Merdare, që lidh Kosovën me Serbinë.

Në një video të cilën e ka dërguar një qytetar në KALLXO.com, shihen disa persona të cilët sipas qytetarit janë rrahur për shkak të kolonës së gjatë të veturave dhe mungesës së prezencës së policisë në mirëmbajtje të kësaj gjendjeje.

Sipas qytetarit në fund të përleshjes ka shkuar edhe policia dhe ai pretendon se zyrtarët policor ka përdorur forcën për të zhbllokuar rrugën.

https://youtu.be/Cdb-QcGNUsU

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img