22,02,2024

Meha: Qëndrojmë fuqishëm prapa dokumentacionit për Demarkacion sot e përgjithmonë (Video)

Must Read

meha-690x380

Kryeshefi i Agjencisë Kadastrale të Kosovës, Murat Meha, ka deklaruar në emisionin “Euro Tribuna”, në Tribuna Channel, me Menduh Abazin se janë të bindur se shënimi i vijës kufitare me Malin e Zi është në bazë të dokumentacionit dhe se për këtë ndihet rehat sepse siç thotë ai dokumentacioni është në tavolinë.

Meha ka deklaruar se me shënimin e kësaj vije Kosova nuk ka humbur asgjë.

“Natyrisht që po mos të ishim të bindur dhe po të mos kishte dokumentacion askush nuk do të ndihej rehat , por rehat ndihet gjithmonë kur dokumentacioni është në tavolinë dhe është vërtetuar edhe nga komisionet ndërkombëtare, vendore e të tjerë”, ka thënë ai.  /GazetaTribuna/

Ndiqeni videon:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=sRo-g5L-W2Y?feature=oembed]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

34 mësimdhënës nga Ferizaj, certifikohen në kuadër të projektit të BE-së

34 mësimdhënës nga 3 shkolla të Ferizajt, u certifikuan në kuadër të projektit KosEd. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img