04,03,2024

Mediet zvicerane kritikojnë FIFA-n shkaku i Shaqirit (VIDEO)

Must Read

FIFA sot publikoi 10 golat që janë në garë për golin më të bukur të vitit 2016, apo siç njihet ndryshe çmimin ‘Puskas’.

Në këtë listë nuk figuron Xherdan Shaqiri që në Kampionatin Evropian shënoi një gol shumë të bukur në ndeshjen Zvicër – Poloni.

Atë kohë mediet më të mëdha sportive në botë, veç se e kishin nominuar golin e Shaqirit për këtë çmim.

“Shaqiri nuk dominohet për “Golin e Vitit”, FIFA gjen gola më të bukur”, shkruan Blick, përcjell lajmi.net.

“Goli i Vitit – FIFA injoron Shaqirin”, shkruan 20min.ch.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img