16,04,2024

Mbreti i Belgjikës uron presidentin Thaçi dhe i ofron mbështetje

Must Read

thaci-president-inaugurimi-1-780x439

Pak  javë pas marrjes së detyrës së presidentit në mënyrë zyrtare, Hashim Thaçi ka marrë edhe një urim gjatë ditës së sotme, raporton GazetaBlic.

Mbreti Filip i ka ofruar mbështetje Thaçit, duke i  uruar suksese në rrugëtimin e tij.

“Ju uroj suksese në detyrën tuaj dhe ju ofroj mbështetjen time për këto sfida që do keni para jush”, thuhet në letrën e tij.

Më poshtë, mund ta gjeni të plotë urimin e mbretit belg:
Shkëlqesisë së Tij z. Hashim Thaçi
Kryetar i Republikës së Kosovës
PRISHTINË

Ju përcjell urimet e mia për zgjedhjen tuaj President i Republikës së Kosovës.

Në vitet në vijim vullneti politik dhe përpjekjet serioze për të reformuar shtetin tuaj do të jenë të një rëndësie kyçe për të udhëhequr shtetin tuaj në rrugën e tij drejt integrimit në BE.

Ju uroj suksese në detyrën tuaj dhe ju ofroj mbështetjen time për këto sfida që do keni para jush.

PHILIPPE
Mbreti i belgëve

/GazetaBlic.com/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img