07,12,2023

Mblidhet PDK-ja!

Must Read

auto_kadri31456935299

Partia Demokratike e Kosovës ka thirrur mbledhje para para pak çastesh, me ç’rast kryesia e kësaj partie, tanimë gjendet brenda selisë së PDK-së. Kështu i kanë thënë Gazetës Blic burime zyrtare brenda kësaj partie.

Arsyeja e kësaj mbledhjeje është përgatitja e konventes së punës së PDK-së, ka bërë të ditur në një prononcim për Gazetën Blic, anëtari i kryesisë së PDK-së, Fatmir Xhelili.
I pyetur se çka do të diskutohet në këtë mbledhje, ai shkurt ka thënë “për përgatitje të konventës”, raporton GazetaBlic.
Tutje, Xhelili ka thënë se “mbledhja është mbledhje” dhe nuk ka dhënë informata më të hollësishme.
Kujtojmë se Hashim Thaçi prej se është zgjedhur president i shtetit nuk është më në krye të PDK-së, ndërsa persona nga kjo parti, janë deklaruar disa herë se PDK-ja do të shkojë duke u forcuar edhe me Kadri Veselin, i cili tanimë do ta zë vendin e Thaçit. /GazetaBlic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Nënshkruhet marrëveshja për ndërtimin e Qendrës së Mjekësisë Familjare në Prelez të Muhaxherve

Gajtë ditës së sotme kryetari i Ferizajt Agim Aliu ka nënshkruar një marrëveshje me shoqatën "Qëndresa Kosovare" për...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img