Ferizaj

Mbahet Edicioni i 9-të i Festivalit të Këngës për Fëmijë “Diamond Fest”


Publikuar më:


Mbrëmë, në sallën e sporteve “Bill Clinton” është mbajtur edicioni i nëntë i festivalit me pjesëmarrës nga Prishtina, Tirana, Shkodra, Tropoja, Shkupi,Kumanova, Gostivari, Struga, Peja, Drenica, Gjilani dhe nga Ferizaj.

Fituesi i festivalit u shpall Ensar Baca me këngën: Mbreti i Oqeanit.

Vendi i Parë- Sohejla Misini
Vendi i parë junior- Amar Shabani

Mysafirë special: Nida Behrami
Drin Bejta

Prezantuese: Grejsi Lita dhe Dea Hoxha.

To Top