22,06,2024

Matoshi: Vendosja e flamurit në kufi gabim i dyfishtë e fatal i Vetëvendosjes

Must Read

Gazetari dhe analisti politik, Halil Matoshi, e ka quajtur gabim të dyfishtë të Vetëvendosjes në kufirin e Kosovës me Malin e Zi.

“Vendosja simbolike e një flamuri të Republikës së Shqipërisë në kufirin e Kosovës me Malin e Zi nga deputetët e Kuvendit të Kosovës është gabim i dyfishtë dhe fatal”, ka shkruar Matoshi në Facebook.

Gabim i dyfisht i VV-se ne kufi!

Vendosja simbolike e ni flamuri t’Republikes se Shqipnsie ne kufinin e Kosoves me Malin e Zi nga deputetet te Kuvendit te Kosoves asht gabim i dufiushte dhe fatal. E para e involvon Shqipnine pa kurrfar nevoje ne ni konflikt banal me ni aletat te NATO-s, Malin e Zi (me qene shtet serioz e me diplomaci te forte Tirana zyrtare asht dasht me reagu me urgjence kunder keqperdorimit te flamurit te saj zyrtar!???) dhe e dyta, keta anetar te VV-se kur manifestojne me flamurin zyrtar te Shqipnise deshmojne se jane kunder Republikes se Kosoves, pra kufijt e saj as qe u interesojne realisht edhe pse jetojne dhe hane buke nga taksat e qytetarve te saj!

Budallalleqe qe e mbajne ne pushtet kete Qeveri!!!!

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Miratohet Korniza Afatmesme Buxhetore për vitin 2025-2027

Këtë të enjte është mbajtur mbledhja e Kuvendit të Komunës e kryesuar nga Kryesuesi i Kuvendit të Komunës, Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img