21,02,2024

Maqedoni: Kontra-protestuesit me parulla kundër SHBA-së

Must Read

kontra

Pasi që u mblodhën protestues kundër presidentit maqedonas Gjorgje Ivanov, qindra persona mbështetës të VMRO-DPMNE-së të cilët protestojnë para godinës së LSDM-së në Shkup, akuzojnë kreun e partisë opozitare, Zoran Zaev, për tradhti.

Ata brohorasin parulla në mbështetje të kreut të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, si dhe parulla kundër ndërkombëtarëve, konkretisht kundër SHBA-së.

Protestuesit brohorasin, “Askush nuk të mund Nikolla” dhe akuzojnë SHBA-në se ushtron terror mbi Maqedoninë

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img