18,06,2024

Maloku kërkon arrestimin e Murat Mehës për tradhti kombëtare

Must Read

Maloku kërkon arrestimin e Murat Mehës për tradhti kombëtare

Ai ka thënë se akuza ndaj tij duhet të jetë për tradhti kombëtare.

“ Po dalin do zera qe Murat Meha te jepe doreheqje!!! JO DOREHEQJE! Murat Meha se bashku me nenshkruesit e Marveshjes per Demarkacionin. TE ARRESTOHEN me akuze: Për tradhti Kombëtare”, ka shkruar Maloku.

Murat Meha vazhdimisht është deklaruar se s’ka asnjë faj pse është vendosur kufiri me Malin e Zi në pikat që janë marrë vesh dy shtetet. Ka thënë se kështu shkruhet në dokumentet që kanë pasur dy komisionet ndërshtetërore.

Pavarësisht kësaj, edhe zyrtarët tjerë, kanë kërkuar shkarkimin e Mehës dhe rithemelimin e një komisioni për të shënuar vijën e re kufitare me Malin e Zi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img