02,12,2023

Malishevë, digjet stalla me 5 lopë

Must Read

lopa-710x441

Pesë lopë janë djegur në një stallë në fshatin Plloqicë të komunës së Malishevës, pas momentit kur edhe stalla në fjalë e bagëtive ishte përfshirë nga zjarri.

Stalla së bashku me ushqimin e bagëtive janë djegur tërësisht dhe pos dëmeve materiale Policia nuk raporton për të lënduar.

Njësitet policore dhe zjarrfikësit kishin dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin.

Rasti është duke u hetuar si dhe policia rastin e ka cilësuar si zjarrvënie./Insajderi.com

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img