16,04,2024

Lunacek: Ditë gëzimi për Kosovën

Must Read

Zëvëndes Presidentja e Parlamentit Evropian përmes një postimi në Facebook, menjëherë pas rekomandimit të Komisinit Evropian për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës ka uruar Kosovën duke thënë se tani po përfundon izolimi për kosovarët.

Ky është postimi i plotë i Ulrike Lunacek në Facebook:

“Ditë gëzimi për Kosovën

Me dritën jeshile për liberalizimin e vizave në Kosovë po përfundon izolimi i gjatë i qytetarëve të Kosovës.

“Drita jeshile e Komisinonit Evropian për liberalizimin e vizave sjell gëzim për  qytetarët e Kosovës dhe të gjithë ne të cilët kemi qenë në mbështetje të udhëtimit pa viza për shumë vite, për shetin më të ri Evropian.

Ky hap i vonuar do të çojë në fund të izolimit të papranueshme të qytetarëve të Kosovës që liria për të udhëtuar është gëzuar nga qytetarët e të gjitha vendeve të tjera në rajon që nga fundi i vitit 2010.”

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img