13,06,2024

Limaj: Thaçi ua pagoi rrugën dhe hotelet të ftuarve, me paratë e popullit

Must Read

auto_Fatmir-Limaj11425048185

Në dy vjetorin e NISMA-s për Kosovën në Lipijan lideri i kësaj partie, Fatmir Limaj, ka folur për ceremoninë e djeshme të inaugurimit të Hashim Thaçit president.

“Spektakli dje përmbush instinktet prej diktatori”.

Ai ka shtuar se shteti ynë nuk është ashtu siç e paraqet televizioni shtetëror.

“Kosova nuk është ashtu siç e paraqet RTK-ja, është më keq. Kosova është vendi ku nëna s’ka mundësi t’i shërkojë fëmijët”.

“Në ceremoni dje u thirr zëvendësi i Sheshelit, ai që ka kryer krime e përdhunime në Kosovë. Me këtë Thaçi i ka poshtëruar qytetarët e Kosvoës”.

Limaj shtoi se të gjithë të ftuarit dje kishin qëndruar në hotele me parat e popullit.

“Thaçi të gjithë të ftuarve që dje i pati në ceremoni të betimi u pajuajti rrugën e dhomën e hotelit me taksat e qytetarëve të Kosovës e këtë ai e bëri vetëm për t’i ushqyer instinktet prej diktatori”.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img