21,02,2024

Liderët e partive politike takohen për Demarkacionin, i pranishëm edhe Delawie (Foto)

Must Read
Liderët opozitarë, Arkiv

Në këtë takim që është duke u mbajtur në hotel ‘Swiss Diamond’ në Prishtinë, janë të pranishëm kryeministri i Kosovës dhe njëherit kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, Jakup Krasniqi nga Nisma për Kosovën, nënkryetari i Kuvendit që vjen nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, njofton Klan Kosova.

Në këtë takim ku do të diskutohet për temën e shumëpërfolur të Demarkacionit me Malin e Zi janë të pranishëm shumë përfaqësuese si të pozitës ashtu edhe opozitës derisa aty është parë edhe ambasadori amerikan, Greg Delaëie dhe ambasadorë të tjerë  që besohet se janë në rolin e vëzhguesit.

14055798_1415861765098566_471435669_n

2

download

download (1)

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img